بانک پاسارگاد
8:50:12 - یکشنبه 25 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کتاب‌های‌ داغ بازار در بساط دستفروش‌های انقلاب

کتاب‌های‌ داغ بازار در بساط دستفروش‌های انقلاب
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با انتقاد از فعالیت دستفروش‌های کتاب در خیابان انقلاب گفت‌:‌ این دستفروش‌ها، کتاب‌های نو و داغ بازار را با ۷۰ درصد تخفیف مقابل کتابفروشی که میلیاردها سرمایه‌اش را وقف کتاب کرده است،‌ بفروش می‌رسانند،‌ چرا؟

شعارسال : رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با انتقاد از فعالیت دستفروش‌های کتاب در خیابان انقلاب گفت‌:‌ این دستفروش‌ها، کتاب‌های نو و داغ بازار را با ۷۰ درصد تخفیف مقابل کتابفروشی که میلیاردها سرمایه‌اش را وقف کتاب کرده است،‌ بفروش می‌رسانند،‌ چرا؟ هومان حسن‌پور رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با اشاره به تلاش برای جمع آوری بساط دستفروشی‌های کتاب در خیابان انقلاب گفت: هم ما تاکنون تلاش‌هایی در این زمینه داشتیم و هم شهرداری همکاری‌هایی با ما داشته است؛ اما دیدگاه‌هایی نیز در این زمینه وجود دارد . وی ادامه داد: برخی می‌گویند که عده‌ای از این دستفروش‌ها بیش از ۴۰ سال است که فعالیت می‌کنند و کتاب‌های دست دوم قدیمی را می‌فروشند که کارشان هم قانونی است؛ اما باید در نظر گرفت که این افراد بیشتر از انگشتان یک دست هم نمی‌شوند . حسن‌پور تصریح کرد:‌ مشکل اصلی ما شبکه گسترده‌ای است که وجود دارد و به شکل گسترده این اقدام را انجام می‌دهد و عمده کتاب‌هایش نیز کتاب‌های قاچاق است.ساماندهی این دستفروش‌ها باید به گونه‌ای باشد که صدمه به کتابفروشی‌ها وارد نشود. ما به هزار علت یک کتابفروشی را تعطیل می‌کنیم آن وقت بساط دستفروشی راه می‌اندازیم این سیاست اشتباهی است . رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران افزود: وقتی دستفروش کتاب نو می‌فروشد‌، کتابی که پشت ویترین کتابفروشی در چند قدمی آن دستفروش عرضه شده است،‌ چرا نباید جمع‌آوری شود؟ متاسفانه دستفروشان کتاب در انقلاب در جلوی کتابفروشی‌ها کتاب‌های نو و داغ بازار را می‌فروشند و هیچ قاعده و کنترلی هم برای فعالیت ‎ شان وجود ندارد. پس ساماندهی یعنی جمع‌آوری بساط این دستفروشان . وی در پاسخ به اینکه چرا شهرداری تهران زیر بار جمع‌آوری این بساط‌ ها نمی‌رود‌، گفت:‌ اینگونه نیست که شهرداری نخواهد زیر بار جمع‌آوری برود‌، جریان اندکی پیچیده است،‌ این موضوع ساده به مرور آنقدر پیچیده شده است که براحتی قابل رفع نیست . حسن‌پور تصریح کرد:‌ من به شخصه اصلا با فعالیت دستفروشان موافق نیستم‌، وقتی یک نفر یک مغازه چند میلیارد تومانی را صرف فروختن کتاب کرده است،‌ چرا باید اجازه دهیم که یک دستفروش کتاب را با ۷۰ درصد تخفیف مقابل آن مغازه بفروش برساند .
شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری اتاق اصناف تهران ،تاریخ انتشار؛ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸،کدخبر:۱۹۸۰۴ www.otaghasnaftehran.ir،
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  «داریوش اسدزاده» پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون درگذشت
0/5 (0 نقد و بررسی)