بانک پاسارگاد
19:28:03 - سه‌شنبه 11 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

زیاده‌‌خواهی‌ها زیر سایه "قانون مورفی"؛ تضاد آشکار شعارها با رفتارهای یک مدعی

زیاده‌‌خواهی‌ها زیر سایه "قانون مورفی"؛ تضاد آشکار شعارها با رفتارهای یک مدعی
«خندوانه» و رامبد جوان همیشه فریاد ایران، ایران سر می‌دادند و حالا او و همسرش در کانادا به‌سرمی‌برند، این حضور با هجمه‌ها و انتقادات فراوانی همراه شده و یک علامت سؤال که؛ چرا امثال این مجری، کارگردان و بازیگر به شعارهایشان پایبند نیستند؟

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، چند روزی است که یک خبر در فضای مجازی دست به دست میشود و انتقادات بسیاری را بههمراه داشته است. حتی شب گذشته تلویزیون هم نسبت به این اتفاق، واکنش نشان داد. ماجرا از جایی شروع میشود که رامبد جوان برای اکران فیلم سینمایی «قانون مورفی» به کانادا سفر میکند. اما همراهی همسرش «نگار جواهریان» یک علامت سؤالی را برای جامعه ایجاد کرده؛ آیا قرار است فرزند این کارگردان، بازیگر و مجری تلویزیون همچون برخی سلبریتیهای دیگر در کشوری غیر از ایران به دنیا بیاید یا بنابر تکیهکلام همیشگیاش در «خندوانه» که میگفت: "بریم بیایم"؛ در چند روز آینده به کشور بازمیگردد، این علامت سؤالی است که در رابطه با مجری برنامه «خندوانه» هنوز بدون پاسخ مانده است! چرا که او هنوز واکنشی نسبت به این هجمهها نشان نداده و با همه نقلقولها و گمانهزنیهایی که انجام میشود امکان دارد فرزند او در کانادا به دنیا بیاید و شاید به ایران برگردد و این اتفاق در کشور خودش بیفتد، باید منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقی رقم میخورد.

اما حسابِ رامبد جوان با دیگر سلبریتیها متفاوت است، چرا که علیرغم محبوبیت بهعنوان بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون پلاتوهای میهنیاش از یاد مردم نمیرود، مخصوصاً در «خندوانه» که همیشه با ترانهها، پلاتوها و گفتمانهایش، تعصب ملی و ایرانیاش را فریاد میکرد، حتی در برههای حمایت از کالای ایرانی را در دستور کار قرار داد اما لباسهای مارکدار رامبد یک تناقضی میان رفتار و گفتار او ایجاد کرد و باعث شد با انتقادهایی همراه شود. بعد از این هجمهها، مجری برنامه «خندوانه» از مردم عذرخواهی کرد. اما این تعارض رفتار و گفتار دوباره تکرار شده و بسیاری توقع عمومیشان این است که ستارههایشان باید به حرفها و شعارهایشان پایبند باشند.

خبر جدید  چرا کودکان ما با "نینجاها" همراه هستند؟/ صداپیشه "جناب‌خان": بچه‌ها بچه‌اند!

هجمهها و انتقادات در صفحه شخصی رامبد جوان ادامه دارد و این مجری، بازیگر و کارگردان بههمراه همسرش ــ نگار جواهریان ــ در کانادا بهسر میبرد و گمانهزنیهای رسانهای هم میگوید که جواهریان بیشک اجازه دو پرواز با این طول مدت برای بازگشت را نخواهد داشت. مخاطبان بر این عقیدهاند او در همان کشور فارغ خواهد شد و اصل سفر نه برای اکران «قانون مورفی» بلکه برای تولد فرزندشان در کانادا است. اما تا امروز این مطالب و گمانهزنیها، پیشفرضهای رسانهای محسوب میشود. هنوز رامبد جوان و همسرش هیچ واکنشی به این انتقادات نشان ندادند و البته اقدامی هم در این راستا انجام دادیم به پاسخی نرسیدیم.

فعالان رسانهای نوشتند که حق هرکسی است بتواند جای تولد فرزندش را انتخاب کند ولی هرکسی بهغیر از رامبد جوان!چون او علاوه بر معروفیت، اعتقادات مطرحشدهاش در تلویزیون یک علامت سؤال بزرگ برای مردم ایجاد کرده است.مخاطب در مقاطع بسیاری شاهد شعارهای بسیاری از او بوده که درباره عشق به میهن و دوست داشتن وطن مطرح کردهو حالا این رفتار با آن گفتار تعارض دارد و از مقبولیت مردمی او کم میکند. جامعه، مردم و رسانهها این سؤال را از رامبد جوان دارند که؛ چگونه میشود یک نفر همیشه در برنامههایش از عشق به میهن و کنار هم بودن و حمیت ملی صحبت میکند اما کشور خود را برای به دنیا آوردن فرزندش لایق نداند و بهدنبال تابعیت کشور دیگر باشد، آن هم با هزینههای بالایی که تا ۵۰۰ میلیون تومان برای چنین کارهایی تخمین زدهاند؟ البته ذکر این نکته ضروری است که هزینههای بیمارستانی بدون بیمه در این شهر بالاست و در صورتی که به هر دلیلی اقامت بیش از حد معمول لازم باشد.

بهنظر میرسد تلویزیون با دیدن این اتفاقات و رفتارهای متناقض از سوی سلبریتیها حضورشان را در قاب "جعبه جادو" کمرنگ کند، چرا که این قشر بهواسطه آنتن توانستهاند به این اندازه مقبولیت دست پیدا کنند. این محبوبیت و معروفیت علاوه بر ثروت، قدرت رسانهای هم بهوجود میآورد. یادم میآید چندی پیش بود که سام درخشانی در برنامه تلویزیونی درباره به دنیا آمدن فرزندش در کانادا گفت: "من به فرزندم لطف کردم و به او هدیه دادم و آیندهاش تضمین شود".

خبر جدید  از چهارشنبه‌های متفاوت حزب جمهوری تا «راه روشن مدیران»؛ نگاهی به شرح نهج‌البلاغه رهبر انقلاب

البته بازیگران دیگری همچون "فریبا نادری" ماههای آخر بارداری را در کانادا سپری کرد تا دخترش را در این کشور به دنیا بیاورد. "روناک یونسی" دومین فرزند خود را در کانادا به دنیا آورد و البته مدت زیادی است که بیشتر در خارج از کشور زندگی میکند. "محسن تنابنده"، "شیلا خداداد"، "مهناز افشار" و بسیاری دیگر ترجیح دادند در کشوری غیر از ایران فرزند خودشان را به دنیا بیاورند. حالا سؤال این است؛ چرا رامبد جوان و عمده سلبریتیها که همیشه فریاد مطالبهگری از وضعیت معیشتی مردم را سر میدهند خودشان واقف به همگامی با ملت ایران نیستند، این شوآفهای رسانهای سلبریتیها چه سرمنزلی را دنبال میکند؟

خبر جدید  احتمال ساخت فصل دوم "ساختمان پزشکان"/بهنام تشکر: کمدی باید همسو با شأن مردم ساخته شود

انتهای پیام/*


منبع :: زیاده‌‌خواهی‌ها زیر سایه "قانون مورفی"؛ تضاد آشکار شعارها با رفتارهای یک مدعی

0/5 (0 نقد و بررسی)