بانک پاسارگاد
12:54:46 - جمعه 11 سپتامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

رسیدگی اورژانسی شورا به وضعیت خانه هنرمندان

رسیدگی اورژانسی شورا به وضعیت خانه هنرمندان
مدیران خانه هنرمندان می‌گویند از زمانی که فراگیری ویروس کرونا فعالیت‌های زیادی در کشور را تعطیل کرده تلاش کرده اند چراغ خانه هنرمندان را روشن نگاه دارند، اما حالا با طولانی شدن این فراگیری، وضعیت مالی این خانه بحرانی شده است تا آنجا که گفته می‌شود حتی توان پرداخت حقوق پرسنل خود را هم ندارد.

شعار سال: محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات خانه هنرمندان به اسکان نيوز می‌گوید: در این دوره برای اولین بار با پیگیری هایی که در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران انجام شد سعی کردیم فارغ از خانه هنرمندان حمایت هایی را از تمام انجمن های هنری را که بخشی از خانه هنرمندان هستند را در لیست سازمان های کمک گیرنده از بودجه حوزه فرهنگی و کمک های شهری قرار بگیرند.

شاید در گذشته تنها دو یا سه انجمن شامل بودجه کمک های فرهنگی می شدند اما در این دورع از خانه سینما تئاتر تا خانه موسیقی و شاعران و انجمن های ادبی ،خوشنویسی تا فرهنگستان هنر، انجمن طراحان و گرافیک ،سفالگران عکاسان ،مجسمه سازات ،تصویرگران و … شامل این حمایت ها شدند.

خبر جدید  وزیر اسبق ورزش: کنفدراسیون فوتبال آسیا نباید خود را گرفتار جهت‌گیری‌های ظالمانه آمریکا کند

وی ادامه داد: در سال جاری به خاطرات مشکلاتی اعتباری و درآمدی که شهرداری تهران متاثر از فضای کرونایی کشور داشته است، در ۶ ماهه نخست نتوانسته از این بودجه پیش بینی شده تخصیص های لازم را انجام دهد.

حق شناس با اشاره به تلاش هایی که برای تخصیص این اعتبارات انجام شده است گفت : با مدیرعامل خانه هنرمندان صحبت کرده و پیگیر مشکلات شده ام و قرار است در نشستی با هیات مدیره خانه هنرمندان و روسای انجمن ها که به زودی برگزار ی شود پیگیری های لازم انجام شود که تا سقف ۵۰ درصد اعتبارات پیش بینی شده تخصیص داده شود.کمیسیون فرهنگی نیزنگران وضعیت کنونی خانه هنرمندان است و امیدواریم هر چه زودتر با تخصیص اعتبارات رفع نگرانی شود.

خبر جدید  مثل فوتبال، رهبر و نوازنده خارجی دعوت کنید

به گزارش اسکان نيوز ،علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران نیز در واکنش به مشکلات خانه هنرمندان نوشت: متاسفانه خانه هنرمندان ایران با بحران مالی ناشی از کرونا روبه رو شده است و خطر تعطیلی تهدیدش می‌کند. کرونا هنر را با چالش‌های متعدد روبرو کرد که مهم‌ترین آن توقف فعاليتها و آسیب مالی بود. نبود پشتیبانی‌های مالی دولت و فقدان برنامه‌ برای مدیریت چالش‌، مزید بر علت شده است.

به گفته او خانه هنرمندان ایران طی حیات ۲۱ ساله خود، جایگاهی برای گردهم آمدن نخبگان و هنرمندان شهر بوده است. منزلت هر شهر در گرو اهمیت و جایگاهی است که برای نخبگان و هنرمندانش قائل مى شود.امروز خانه‌ای که تبدیل به بخش مهمی از هویت فرهنگی تهران شده، در گیر و دار رفتن و ماندن قرار دارد.

خبر جدید  جلوگیری از عرضه کتاب قاچاق در مترو و پارک‌

همچون گذشته، در کنار هنرمندان ایستاده ايم. از ظرفیت های قانونی و مردمی خود بهره می‌بريم تا خانه هنرمندان پويا و پايا بماند.پیگیر دليل قطع يا كاهش کمک مالی شهرداری به خانه هنرمندان خواهم بود.جا دارد وزارت ارشاد و سازمان برنامه و بودجه هم درباره ميزان کمکهاشان توضيح ارايه كنند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری اسکان نیوز ، تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۸، کدخبر : ۲۹۹۶۲،www.eskannews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)